Firma nie prowadzi sprzedaży detalicznej (hurtownia komputerowa). Przyjmujemy rejestracje partnerów wyłącznie z branży informatycznej i elektro, dokonujących zakupów tylko do dalszej odsprzedaży.
W celu dokonania zakupów detalicznych zapraszamy na http://www.reactor.pl
W celu nawiązania współpracy, prosimy o dostarczenie:
- podpisanej umowy handlowej ( pobierz: „Umowa” ) - w 2 egzamplarzach
- zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej/KRS – aktualny (nie starszy niż 3 m-ce),
- Regon,
- NIP,
- wypełnienie upoważnienia do osobistego odbioru towaru, (pobierz: „Upoważnienie stałe” ),
KREDYT KUPIECKI.
W celu uzyskania kredytu kupieckiego prosimy o wypełnienie wniosku kredytowego (pobierz: „Wniosek kredytowy”) i przesłanie go na adres: Pokaż email lub dostarczenie do Państwa handlowca wraz z aktualnymi dokumentami finansowymi firmy (Bilans, Rachunek Wyników, w przypadku osób fizycznych, które nie mają obowiązku sporządzania takich dokumentów, deklaracja VAT7 za ostatni miesiąc oraz deklaracja PIT-36 za poprzedni rok obrachunkowy). Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku kredytowego Państwa handlowiec zostanie poinformowany o wysokości przyznanego limitu i terminie płatności. Decyzja kredytowa jest ważna przez miesiąc od daty jej wydania. W przypadku potrzeby ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia kredytu proponujemy gwarancję bankową lub weksel in blanco według wzorów zamieszczonych poniżej.
Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą. Prosimy o wypełnienie oświadczenia wekslowego (pobierz: „Oświadczenie do weksla os.fiz.”) oraz weksla in blanco (pobierz: „Wzór weksla”) (pobierz: "Weksel"). Wypełniając te dokumenty, prosimy pamiętać, że:
- poręczycielem może być każda pełnoletnia osoba fizyczna, np. współmałżonek;
- podpisy złożone na oświadczeniu wekslowym i wekslu muszą być tożsame;
- na oświadczeniu do weksla niezbędna jest zgoda współmałżonka wystawcy weksla i poręczyciela;
- oświadczenie wekslowe i weksel muszą być dostarczone w oryginale.
Spółki cywilne. Prosimy o wypełnienie tego oświadczenia wekslowego (pobierz: „Oświadczenie do weksla S.C.”) oraz weksla in blanco (pobierz: „Wzór weksla”) (pobierz: "Weksel"). Wypełniając te dokumenty, prosimy pamiętać, że:
- wystawcami weksla są wszyscy wspólnicy spółki cywilnej;
- poręczycielem może być każda pełnoletnia osoba fizyczna, np. współmałżonek wspólnika spółki cywilnej;
- podpisy złożone na oświadczeniu wekslowym i wekslu muszą być tożsame;
- na oświadczeniu do weksla niezbędna jest zgoda współmałżonka wystawcy weksla i poręczyciela;
- oświadczenie wekslowe i weksel muszą być dostarczone w oryginale.
Spółki prawa handlowego (Sp. z o.o., spółka akcyjna, spółka jawna). Prosimy o wypełnienie tego oświadczenia wekslowego (pobierz: „Oświadczenie do weksla SP”) oraz weksla in blanco (pobierz: „Wzór weksla”) (pobierz: "Weksel"). Wypełniając te dokumenty, prosimy pamiętać, że:
- wystawcą weksla może być tylko osoba uprawniona do reprezentacji spółki;
- poręczycielem może być każda pełnoletnia osoba fizyczna, np. członek Zarządu, właściciel spółki;
- podpisy złożone na oświadczeniu wekslowym i wekslu muszą być tożsame;
- na oświadczeniu do weksla niezbędna jest zgoda współmałżonka wystawcy weksla i poręczyciela;
- oświadczenie wekslowe i weksel muszą być dostarczone w oryginale.
E-FAKTURA.
Uruchomiliśmy usługę e-faktura, która w sposób znaczący przyspieszy obieg dokumentów pomiędzy Państwa a naszą firmą. Usługa ta polega na wystawianiu dokumentów sprzedażowych w formie elektronicznej i udostępnianiu ich na serwerach YAMO sp. z o.o. Prócz możliwości pobrania faktury za pośrednictwem strony www.yamo.pl (zakładka Faktury w panelu zalogowanego Klienta), jest ona również wysyłana na adres poczty elektronicznej, wskazany przez odbiorcę. Faktury udostępniane są w postaci popularnych plików PDF, do odczytu których potrzebny będzie Państwu bezpłatny program Adobe Acrobat Reader. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem faktury elektronicznej. - Regulamin Od dnia 12 lutego 2013 wszystkie faktury za towary i usługi wystawiane Państwu przez Yamo Sp. z o.o. są dostarczane za pośrednictwem poczty Elektronicznej (Na podstawie Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2012 r. w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej (Dz.U. z 29 grudnia 2012 r., poz. 1528)) Na podstawie § 3 rozporządzenia, jeśli nie akceptują Państwo takiej formy dostarczania dokumentu prosimy o złożenie sprzeciwu w formie pisemnej. Poza przypadkami złożenia sprzeciwu, automatycznie uznaje się że akceptują Państwo zasady przesyłania faktur w formie elektronicznej. W celu zdefiniowania dedykowanego adresu do wysyłania e-faktur można dokonać stosownej konfiguracji w panelu Klienta dostępnego po zalogowaniu się na konto z prawami administratora na stronach www.yamo.pl lub wysłać mail na adres Pokaż email, podając w temacie wiadomości „zmiana adresu korespondencyjnego do e-faktury”, a w jej treści nazwę firmy, NIP i adres e-mail na który mają być kierowane faktury w formie elektronicznej.
Pytania i odpowiedzi:
1. Co to jest eFaktura ? Jest to faktura sprzedaży wystawiana w formie elektronicznej udostępniona Odbiorcy na serwerze Yamo Sp. z o.o. e-Faktura zawiera te same dane, co faktura w wersji papierowej i zastępuje dokument w wersji drukowanej.
2. Czy istnieje różnica, pomiędzy e-Faktura a fakturą papierową? e-Faktura posiada taką samą wartość prawną, jak faktura w formie papierowej na podstawie Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2012 r. w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej (Dz.U. z 29 grudnia 2012 r., poz. 1528). YAMO Sp. z o.o. zapewnia autentyczność pochodzenia i integralność treści zgodnie z w/w Rozporządzeniem.
3. W jaki sposób można pobrać e-Faktury? Faktura elektroniczna przesyłana jest na wskazany przez klienta adres poczty elektronicznej i udostępniona do samodzielnego pobrania ze strony www.yamo.pl w dziale „Faktury” w panelu klienta. Dostęp do e-Faktury możliwy jest po uprzednim zalogowaniu do systemu SI. Aby korzystać z e-Faktury na komputerze powinien być zainstalowany program Adobe Acrobat Reader – bezpłatny program do podglądu dokumentów. e-Faktury udostępniane są w postaci plików .pdf.
4. Czy można wykorzystać e-Fakturę do rozliczeń z urzędem skarbowym? e-Faktura posiada zgodnie z przepisami taką samą wartość prawną, jak dokument w wersji papierowej. Księgowanie faktury elektronicznej jest identyczne jak w przypadku dokumentu papierowego. Różnica polega tylko na sposobie jej przechowywania. e-Faktura powinna być przechowywana w formie elektronicznej na dysku, płycie CD czy innym nośniku służącym do przechowywania plików, jednak muszą one być udostępniane organowi podatkowemu i organowi kontroli skarbowej w trybie umożliwiającym tym organom bezzwłoczny ich pobór i przetwarzanie danych w nich zawartych.
|