LISTA KATEGORII Musisz się zalogować na swoje konto aby widzieć zapisane kategorie | Xiaomi szykuje składany tablet09.01.2019
Składane ekrany mają szansę stać się technologicznym hitem tego roku. W przypadku Xiaomi wielkość tego wyświetlacza sprawia, że nie do końca wiadomo, czy mamy do czynienia jeszcze ze smartfonem, czy już z tabletem. Tablet czy smartfon? Dlaczego nie jedno i drugie? Składane ekrany mogą sprawić, że pojęcie „tablet” z czasem zniknie. Po co komu takie urządzenie, skoro wystarczy rozłożyć ekran smartfonu?
Meitu to chiński producent smartfonów nastawionych na jakość zdjęć z przedniego aparatu. O ile ich urządzenia nie podbiły do tej pory rynku, tak aplikacja, która upodabnia selfie do mangowej stylistyki jest hitem w Azji. Xiaomi zachowa markę Meitu, ale samodzielnie zajmie się kwestią hardware'u i dystrybucji. Meitu ogłosiło, że Xiaomi przejęło dział firmy odpowiedzialny za produkcję smartfonów. Projektem, badaniami, wzornictwem, procesem produkcyjnym i dystrybucją wszystkich nowych modeli zajmie się Xiaomi, natomiast Meitu będzie dalej odpowiedzialne za rozwój oprogramowania aparatów. Urządzenia te w dalszym ciągu będą wychodziły pod marką Meitu, podobnie jak smartfony Pocophone.
więcej » Google też pracuje nad rozkładanym smartfonem08.01.2019
Branżowy bloger TechNavi opublikował rysunek techniczny sugerujący, że Google podobnie jak Samsung i Huawei myśli o rozkładanym jak książka telefonie. Wcześniejsze przecieki pasują do tej teorii.
Przeciek blogera TechNavi jest bardzo skromny – to tylko pojedynczy rysunek techniczny, który nie różni się od projektów, jakie widzieliśmy już w patentach innych producentów np. LG czy Samsunga. Urządzenie rozkładałoby się tak, jak książka. Głośnik oraz przednia kamera znajdowałyby się standardowo w górnej części ramki.
więcej » Steam przedstawia listy bestsellerów 201803.01.2019
Artem Moskowsky to analityk bezpieczeństwa z Ukrainy, który specjalizuje się w wyszukiwaniu luk. Ta, którą znalazł na Steamie, umożliwiała zainstalowanie za darmo dowolnej gry. Valve już usunęło programistyczną wadę.
Moskowsky odkrył błąd przez przypadek, testując różne ustawienia narzędzia dostępnego dla programistów po zarejestrowaniu się jako deweloper na Steamie. Wystarczyła zmiana jednego parametru, aby stworzyć tysiące kluczy aktywacyjnych bez sprawdzania praw do danego tytułu. W ten sposób haker wygenerował m.in. 36 tysięcy kluczy aktywacyjnych do „Portalu 2”. Valve za odkrycie luki zapłaciło Moskowsky’emu 20 tysięcy dolarów.
więcej » Luka w Chrome zawiesza system02.01.2019
Specjaliści w zakresie bezpieczeństwa wykryli w najpopularniejszej przeglądarce exploit. Błąd zapętla adres URL, przez co program zaczyna wykorzystywać coraz więcej pamięci. W konsekwencji unieruchamia system operacyjny.
Po wejściu na zainfekowane strony Google Chrome wyświetla okno dialogowe z informacją o tym, że komputer może być zainfekowany. Komunikat pochodzi rzekomo z witryny support.Windows.com. Gdy użytkownik próbuje zamknąć okno, exploit zapętla kod JavaScript i uniemożliwia zamknięcie karty lub przeglądarki. W rezultacie Chrome zaczyna wykorzystywać coraz więcej pamięci operacyjnej, co ostatecznie powoduje zawieszenie się systemu.
więcej » Android Pie na Samsungach – harmonogram aktualizacji28.12.2018
Tuż przed świętami w kilku krajach m.in. Szwajcarii, Holandii, Turcji i Niemczech rozpoczął się proces aktualizowania Samsungów S9 i S9+ do najnowszej wersji systemu Android 9.0. Posiadacze tych flagowców mieszkający w pozostałych państwach świata powinni otrzymać upgrade już w przyszłym miesiącu.
więcej » Facebook szykuje własną walutę?27.12.2018
Jak podaje Bloomberg, Facebook nosi się z zamiarem wprowadzenia własnego stablecoina. Ma służyć głównie do rozliczania transakcji finansowych realizowanych przez aplikację WhatsApp.
Facebook już w maju uruchomił projekt zajmujący się technologiami opartymi o blockchain. Jego natura nadal pozostaje niejasna, chociaż raport Bloomberga rzuca nowe światło na to, co może się dziać za zamkniętymi drzwiami serwisu społecznościowego.
więcej » Twitter to nie jest przyjazne kobietom miejsce21.12.2018
Jak wynika z danych przedstawionych przez Amnesty International aż 7,1 procent wszystkich twittów na świecie zostało ocenionych jako "problematyczne" lub obraźliwe. Organizacja międzynarodowa sprawdziła to z użyciem SI.
Badanie przeprowadzone przez Amnesty International i firmę Element AI pokazuje skalę problemu, z którym spotkało się wiele kobiet: Twitter, podobnie jak inne portali społecznościowych, jest miejscem nękania. W przeprowadzeniu badania określonego uczestniczyło 6500 wolontariuszy. Samo badanie Amnesty International określiła jako „największe w historii” dotyczące przemocy wobec kobiet w Internecie. Wykorzystano w nim oprogramowanie do uczenia maszynowego Element AI. Posłużyło ono do analizy twittów wysłanych do próbki 778 kobiet: polityczek i dziennikarek w 2017 r. Okazało się, że 7,1%, czyli 1,1 miliona tych twittów było albo „problematycznych”, albo „obraźliwych”, co według Amnesty International daje jeden obraźliwy twitt wysyłany co 30 sekund.
więcej » Czeskie służby ostrzegają przed Huawei i ZTE20.12.2018
Amerykańska wojna handlowa z Chinami przechodzi w fazę, której należało się spodziewać. Sojusznicy USA zaczynają podejmować działania przeciw chińskim firmom, które są "na celowniku" amerykańskiej administracji.
Krajowa Agencja Bezpieczeństwa i Cyberezpieczeństwa Republiki Czeskiej (Národní Úřad pro Kybernetickou a Informační Bezpečnost – NÚKIB) wydała ostrzeżenie dla operatorów telekomunikacyjnych. Wynika z niego, że Huawei Technologies i ZTE Corporation mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa cybernetycznego kraju. Wcześniej dziennik The Wall Street Journal informował, że amerykańska administracja nakłania sojuszników do zablokowania chińskiego producenta.
Huawei radzi sobie na rynku smartfonów znakomicie. Świadczy o tym nie tylko systematyczny wzrost udziału w rynku, ale też wypuszczane co chwilę nowe modele. Najnowszy, nazwany Nova 4, zobaczymy za dwa tygodnie, 17 grudnia. O specyfikacji wiadomo niewiele, ale można spodziewać się, że w środku zobaczymy SoC HiSilicon Kirin 980. Skąd ten wniosek?
więcej » |