LISTA KATEGORII Musisz się zalogować na swoje konto aby widzieć zapisane kategorie | Xbox One:w dniu premiery będzie niedostępny w Polsce14.06.2013
Historia lubi się powtarzać. Pamiętacie problemy spowodowane brakiem usługi Xbox Live dla kont użytkowników zarejestrowanych w Polsce? Wygląda na to, że znowu trzeba będzie rejestrować swoje konta na adres polskiej ambasady w Londynie, w przeciwnym wypadku możemy zapomnieć o graniu na nowym Xboxie.
A to wszystko z powodu listy 21 krajów, w których Xbox One dostępny będzie w dniu swojej premiery, czyli w bliżej nieokreślonym dniu listopada 2013. Polska niestety nie znalazła się na tej liście.
więcej » Co dalej z e-podpisem?13.06.2013
Dobiegło końca Europejskie Forum Podpisu Elektronicznego (EFPE) 2013, największa międzynarodowa konferencja w Europie na temat zagadnień e-podpisu i e-identyfikacji. W wydarzeniu wzięło udział 130 uczestników z 21 krajów.
Tematem przewodnim XIII edycji wydarzenia, które odbyło się w dniach 5-7 czerwca br. w Międzyzdrojach, były „Zaufane usługi elektroniczne na międzynarodowym rynku cyfrowym”. Konferencja obfitowała w żywe dyskusje na temat trendów technologicznych dla e-identyfikacji i kwestii regulacji prawnych.
– Obecnie cyfrowy rynek znalazł się w momencie konieczności wyboru jednolitych i skutecznych rozwiązań e-weryfikacji, które pozwolą na prowadzenie nowoczesnego biznesu w sieci i zaufanych kontaktów online w skali międzynarodowej. Podczas EFPE 2013 zaprezentowano różnorodne poglądy na ten temat, jednak wszyscy byliśmy zgodni, że e-identyfikacja powinna być prosta i dostępna na szeroką skalę – mówi Andrzej Bendig-Wielowiejski, Prezes Zarządu Unizeto Technologies – współorganizatora konferencji EFPE 2013.
więcej » AMD łamie barierę 5 GHz!12.06.2013
AMD prezentuje najmocniejszy ze swoich dotychczasowych procesorów z linii FX, a zarazem pierwszy, dostępny komercyjnie układ z taktowaniem 5 GHz.
AMD FX-9590 to ośmiordzeniowe procesory, przeznaczone dla wymagających graczy i entuzjastów komputerów. Procesory AMD FX Serii 9000 będą początkowo dostępne w komputerach poprzez integratorów systemów. Premiera tego lata.
Nowe, wykorzystujące architekturę „Piledriver” procesory FX-9590 5 GHz i FX-9370 4,7 GHz, zostały odblokowane, aby umożliwić entuzjastom łatwe podkręcanie. Ponadto procesory te obsługują technologię AMD Turbo Core 3.0, aby dynamicznie optymalizować wydajność rdzeni procesora i zmaksymalizować moc obliczeniową dla najbardziej intensywnych zadań.
więcej » Szokujący wyrok za piractwo!11.06.2013
Amerykański sąd skazał 32-letniego mieszkańca Baltimore na ponad 7 lat więzienia za naruszenie praw autorskich ponad tysiąca programów komputerowych.
Naveed Sheikh od lutego 2003 do czerwca 2008 roku kopiował i sprzedawał przez Internet kopie ponad tysiąca różnych programów komputerów, wśród których znajdziemy Microsoft Office, Adobe Acrobat, Adobe Photoshop czy Windows XP Professional. Biegli oszacowali stratę właścicieli praw autorskich na kwotę 4 milionów dolarów. Dodatkowo Sheikh nie odprowadzał jakiegokolwiek podatku od sprzedawanych przez siebie programów.
Co ważne, klienci 32-latka doskonale zdawali sobie sprawę, co kupują i że kupują to, po cenie znacznie niższej, niż cena rynkowa. Im także grożą kary.
więcej » Krytyczna usterka w Internet Explorer 1010.06.2013
Jak w każdy drugi wtorek miesiąca, również i w najbliższy w usłudze Windows Update pojawią się aktualizacje oprogramowania Microsoftu. Tym razem wykryto pięć usterek, które zostaną załatane.
Microsoft nie podaje szczegółowych informacji na temat usterek. Nigdy tego nie robi przed opublikowaniem aktualizacji, by nie ułatwiać życia cyberprzestępcom. Wiadomo tylko, że pojawi się pięć łatek usuwających usterki w oprogramowaniu Microsoftu.
więcej » Aż strach szukać pracy...07.06.2013
Dotychczas internetowi naciągacze najczęściej korzystali z poczty elektronicznej i wiadomości SMS. Teraz wyszukują ofiar za pośrednictwem aplikacji mobilnych.
Specjaliści z laboratoriów F-Secure ostrzegają przed aplikacją, która na początku tego roku posłużyła do przeprowadzenia zakrojonego na dużą skalę oszustwa spamowego. FakeJobOffer to trojan używany do rozpowszechniania fałszywych ofert pracy. Wirus był wymierzony w użytkowników z Indii i dystrybuowany za pośrednictwem niezależnego sklepu z aplikacjami przeznaczonymi na mobilny system operacyjny Android. Ten koń trojański był najczęściej dołączany do popularnych gier oraz najchętniej pobieranych aplikacji, w tym przypadku związanych z tematyką filmów Bollywood.
Po instalacji FakeJobOffer czeka na ponowne uruchomienie urządzenia i uaktywnia swoje złośliwe komponenty. Następnie informuje użytkownika o przychodzącej wiadomości e-mail, której nadawcą jest dział kadr międzynarodowego koncernu motoryzacyjnego TATA Motors. Złośliwa aplikacja otwiera w przeglądarce urządzenia witrynę internetową, kierującą użytkownika do pliku graficznego przedstawiającego wspomnianą propozycję pracy. „Kandydat” dowiaduję się, że może otrzymać intratne stanowisko w jednym z oddziałów firmy w Indiach. W celu umówienia się na rozmowę kwalifikacyjną należy najpierw uiścić niewielką „zwrotną” kaucję. Ofiara jednak nigdy nie otrzymuje swoich pieniędzy, ponieważ nie ma żadnej rozmowy kwalifikacyjnej ani nawet oferty pracy.
więcej » Atak na użytkowników Skype'a, kradzieże waluty Bitcoin06.06.2013
Szczegółowa analiza ataków na użytkowników Skype, pozwoliła określić ukryte motywy cyberprzestępców.
Ostatnio głośno było o atakach na użytkowników programu Skype - najpierw ze strony nowego wariantu robaka "Dorkbot", a potem za sprawą ataków ukierunkowanych na generowanie elektronicznej waluty Bitcoin. Ich analiza pozwoliła wyłonić pewien trend: ataki są coraz bardziej precyzyjnie planowane, a ich celem oprócz zysku staje się wiedza o ofiarach i ich systemach informatycznych. Zbliża to cyberprzestępców do marketingowców, czyniących wszystko, aby jak najlepiej poznać swoje "grupy docelowe".
Co naprowadziło ekspertów Cyberoam Threat Research Labs na takie wnioski?
więcej » Narzędzia społecznościowe w pracy?05.06.2013
Z opublikowanego przez Microsoft raportu wynika, że zdaniem niemal dwóch na pięciu pracowników w Europie narzędzia społecznościowe zwiększają efektywność pracy. 27% sądzi, że ich pracodawcy nie doceniają wartości tych narzędzi i często ograniczają dostęp do nich oraz ich stosowanie. Narzędzia społecznościowe najczęściej używane przez pracowników w Polsce to równocześnie te najchętniej wspierane przez pracodawców – e-mail (88%), czytniki kanałów RSS (73%), komunikatory (39%) i sieci intranet (39%). Wciąż z największą rezerwą właściciele firm odnoszą się do mikroblogów, zewnętrznych sieci społecznościowych oraz platform blogowych.
Badanie przeprowadziła na zlecenie Microsoft firma badawcza Ipsos. Wzięło w nim udział 4787 pracowników z różnych krajów Europy, w tym z Polski. Badanie pokazało, że ponad 37% pracowników narzeka na niedostateczną współpracę w swoich firmach oraz uważa, że narzędzia społecznościowe poprawiłyby tę sytuację oraz efektywność pracy. Dwie trzecie europejskich pracowników stosuje narzędzia społecznościowe do komunikacji ze współpracownikami, a 18% jest gotowych zainwestować własne pieniądze w narzędzia społecznościowe z myślą o usprawnieniu pracy firmy. W Polsce 39% ankietowanych przyznało, że tego typu narzędzia istotnie wpłynęłyby na wzrost produktywności. Paradoksalnie jednak aż 78% badanych uważa, że główną barierą wdrożenia kanałów społecznościowych w firmie jest – obok obaw związanych z bezpieczeństwem (68%) i utratą danych (57%) – właśnie lęk przed spadkiem produktywności pracowników.
„Pracownicy już teraz korzystają z własnych urządzeń do celów służbowych, ale coraz częściej używają też osobistych usług” — powiedziała Charlene Li, założycielka i analityk w Altimeter Group, firmie badającej media społecznościowe i inne trendy technologiczne. „Pracownicy chcą pracować inaczej, przy użyciu narzędzi nowoczesnych i zapewniających stały kontakt. Zwracają także uwagę na to, jak wygląda ich interakcja w życiu osobistym. Media społecznościowe w przedsiębiorstwie to nowy sposób pracy, a firmy i instytucje wdrażające te rozwiązania zyskują lepszą komunikację, szybszy kontakt z klientami oraz przewagę konkurencyjną” – dodaje.
więcej » |