LISTA KATEGORII Musisz się zalogować na swoje konto aby widzieć zapisane kategorie | Z banku Capital One wyciekły dane 106 mln klientów02.08.2019
Capital One ujawnił, że doszło do naruszenia wrażliwych danych 100 milionów amerykańskich i 6 milionów kanadyjskich klientów banku. Hakerka, która wykradła informacje skorzystała z luki w konfiguracji serwerów obsługujących usługi chmurowe.
Dane, które pozyskano z Capital One, obejmowały takie informacje jak: imiona i nazwiska klientów, ich adresy domowe, adresy e-mail, telefony komórkowe, daty urodzenia, a także dochody i ocenę zdolności kredytowej. Ponadto, w przypadku 140 tysięcy klientów amerykańskich i miliona kanadyjskich wykradziono także numer ubezpieczenia społecznego, a w przypadku 80 tysięcy klientów również numer konta bankowego.
Capital One ujawnił, że doszło do naruszenia wrażliwych danych 100 milionów amerykańskich i 6 milionów kanadyjskich klientów banku. Hakerka, która wykradła informacje skorzystała z luki w konfiguracji serwerów obsługujących usługi chmurowe. Dane, które pozyskano z Capital One, obejmowały takie informacje jak: imiona i nazwiska klientów, ich adresy domowe, adresy e-mail, telefony komórkowe, daty urodzenia, a także dochody i ocenę zdolności kredytowej. Ponadto, w przypadku 140 tysięcy klientów amerykańskich i miliona kanadyjskich wykradziono także numer ubezpieczenia społecznego, a w przypadku 80 tysięcy klientów również numer konta bankowego.
więcej » Google płaciło przechodniom 5 dolarów za skan twarzy01.08.2019
Tydzień temu na ulicach Nowego Jorku i kilku innych miast zaobserwowano pracowników Google'a, którzy zachęcali przechodniów do udostępniania firmie skanów swoich twarzy. Gigant potwierdził właśnie, że w ten sposób zbiera dane, które pomogą ulepszyć technologię rozpoznawania twarzy w nadchodzących Pixelach 4.
Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że algorytmy, które wykorzystywane są w zabezpieczeniach biometrycznych muszą analizować dużo danych. By działały poprawnie, najpierw trzeba je odpowiednio przeszkolić. Mało kto jednak myśli o tym, w jaki sposób powstają takie bazy informacji. Google skorzystało ostatnio z pomocy amerykańskich przechodniów. Każdy, kto zgodził się udostępnić firmie swój skan twarzy, otrzymywał 5-dolarowy bon rabatowy na zakupy w Amazonie lub Starbucksie (ciekawe, dlaczego nie do Google Play?).
więcej » Linux „osierocił” stacje dyskietek…31.07.2019
Sterowniki do stacji dyskietek zostają uznane za "osierocone" - ogłosił twórca open-source'owego systemu. Oznacza to, że w kolejnych wersjach Linuxa, każdy kto będzie chciał odczytać dane ze starego nośnika, musi skorzystać z napędu na USB.
Jak Linus Torvalds tłumaczy tę decyzję? Fin jako powód podał (oczywisty) prawie całkowity brak stacji dyskietek na rynku. Także Jiří Kosina, programista rozwijający jądro systemu i aktualizujący sterowniki, przyznał, że bardzo trudno jest dostać stare stacje. Wtedy pojawiło się wiele osób, które zaproponowały Kosinie wysłanie sprawnych urządzeń do dalszych testów oprogramowania. Pozostaje pytanie – po co to robić, skoro dyskietki w Linuxie i tak można będzie uruchomić za pomocą napędów podłączanych przez USB? Oraz pytanie – po co w ogóle dyskietki…?
więcej » Alibaba i jego procesor30.07.2019
Alibaba Group, gigant handlu elektronicznego z Chin, w Polsce znany głównie z portalu AliExpres, właśnie zmienia kierownictwo. Założyciel i wieloletni prezes wykonawczy (CEO) firmy, Jack Ma, rozpoczął plan stopniowego przekazywania steru swojej firmy.
To z pewnością znaczące wydarzenie dla handlu w internecie. Plan odchodzenia dotychczasowego szefa chińskiej firmy jest rozłożony na lata. Pokrywa się zresztą z tym, co sam Jack Ma twierdzi na temat rzeczy, które powinno się robić w danym wieku. Do 2020 roku dotychczasowy CEO będzie zasiadał w zarządzie Alibaba Group. 54-letni Jack Ma jeszcze rok będzie pełnił funkcję prezesa, ale już teraz oddał rolę prezesa wykonawczego (CEO) Danielowi Zhang Yongowi.
więcej » Pampers opracowuje smartpieluchę…26.07.2019
Amerykańskie przedsiębiorstwo wyda miliony dolarów z powodu potężnego wycieku danych sprzed 2 lat. Cyberprzestępcy zdobyli imiona, nazwiska i numery ubezpieczenia społecznego 147 milionów obywateli Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Kanady. Teraz firma podpisała z władzami ugodę.
Equifax to jedno z największych biur informacji gospodarczej w USA. Firma ma swoje przedstawicielstwa na całym świecie i przechowuje dane o 800 milionach osób. We wrześniu 2017 roku prezes Equifaxu przyznał, że dane 145 milionów osób były publicznie dostępne przez 3 miesiące. Niedługo potem okazało się, że liczba poszkodowanych wzrosła do 147 milionów.
więcej » Equifax zapłaci 700 mln USD za wyciek danych25.07.2019
Amerykańskie przedsiębiorstwo wyda miliony dolarów z powodu potężnego wycieku danych sprzed 2 lat. Cyberprzestępcy zdobyli imiona, nazwiska i numery ubezpieczenia społecznego 147 milionów obywateli Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Kanady. Teraz firma podpisała z władzami ugodę.
Equifax to jedno z największych biur informacji gospodarczej w USA. Firma ma swoje przedstawicielstwa na całym świecie i przechowuje dane o 800 milionach osób. We wrześniu 2017 roku prezes Equifaxu przyznał, że dane 145 milionów osób były publicznie dostępne przez 3 miesiące. Niedługo potem okazało się, że liczba poszkodowanych wzrosła do 147 milionów.
więcej » Tinder chce ominąć prowizję Google’a24.07.2019
Tinder jest kolejną aplikacją, której twórcy chcą uniknąć dzielenia się zyskami z Google. Usługi premium serwisu randkowego można opłacić bezpośrednio w programie przez podanie danych karty płatniczej, omijając tym samym płatności Google Play. Te pozostają opcją, jednak płatność w systemie aplikacji jest proponowana jako domyślna.
Z punktu widzenia użytkownika wybór pomiędzy płatnością w systemie Tindera, a tą dokonywaną przez Google Play wydaje się oczywisty. W polskiej (a zapewne także w innych) wersji aplikacji występują różnice w cenach pomiędzy obiema formami płatności na korzyść Tindera. Zazwyczaj wynoszą one kilka złotych (wysokość abonamentu jest dostosowywana do konkretnego użytkownika) w skali miesiąca. Jednak dłuższe opłacanie subskrypcji sprawi, że będą to kwoty odczuwalne.
więcej » W najbliższych miesiącach nowa generacja Atomów23.07.2019
Intel Atom to najniższa, najbardziej energooszczędna seria układów Intela. Premiery kolejnych generacji tych CPU nie elektryzują tak mocno jak w przypadku Core. Jednak Atomy o kodowej nazwie Tremont są istotne, bo trafią do dość popularnych, tanich urządzeń. A identyczne rdzenie posłużą także do budowy procesorów Lakefield przeznaczonych dla sprzętu IoT.
Intel przedstawił plany dla rodziny procesorów Atom pod koniec ubiegłego roku. Wówczas jednak nie powiedziano właściwie nic na temat szczegółów technicznych. Poznaliśmy jedynie nazwę kolejnych generacji rdzeni Atom. Najbliższa, którą zobaczymy zapewne jeszcze w tym roku, nosi nazwę Tremont. I to właśnie o niej dowiadujemy się teraz nieco więcej z nowego przecieku.
więcej » |